vishka
18 دی 1401 - 19:29

جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس/ طهرانچی: باید در سیاست‌های فرهنگی دانشگاه‌ها بازنگری شود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:‌رئیس دانشگاه آزاد در نشست امروز این کمیسیون بر ضرورت ایجاد تحول در سیاست‌های فرهنگی دانشگاه‌ها تأکید کرد.

احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در جلسه امروز، طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در کمیسیون، گزارشی را درباره سیاست‌های فرهنگی دانشگاه‌ها ارائه کرد.

وی افزود: رئیس دانشگاه آزاد بر این نکته تأکید داشت که با توجه به ارتقای سطح دانش و آگاهی دانشجویان باید در سیاست‌های فرهنگی دانشگاه‌ها بازنگری و اصلاحات لازم صورت گیرد. 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: در این جلسه همچنین رئیس دانشگاه فرهنگیان گزارشی از فرآیند و اقدامات انجام شده در جذب و برنامه‌های آموزشی و مهارتی این دانشگاه به اعضای کمیسیون ارائه کرد.

راستینه خاطرنشان کرد:‌ در ا ین جلسه اعضای کمیسیون بر این نکته تأکید داشتند که باید نیروی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب شود که متأسفانه دانشگاه فرهنگیان سهم کمی در این بخش دارد و تنها بین 25 تا 30 درصد نیروی کار مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش از این دانشگاه تأمین می‌‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 963754