vishka
06 بهمن 1401 - 17:20

۵۶ پروژه کشاورزی دهه فجر در مازندران اجرا می شود

ساری- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: همزمان با دهه فجر ۵۶ پروژه کشاورزی با ۱۸۶ میلیارد تومان اعتبار بهره برداری و کلنگ زنی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عنایتی کلیجی بعدازظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۵۶ پروژه تولیدی، زیربنایی و صنایع کشاورزی با ۱۸۶ میلیارد تومان اعتبار با رویکرد دانش بنیان افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌شود.

عنایتی ادامه داد: افتتاح و کلنگ زنی این پروژه‌ها در راستای کمک به افزایش تولید، حفظ و پایداری امنیت غذایی و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی افتتاح و بهره برداری می‌رسد و پروژه‌های افتتاحی بخش کشاورزی برای ۲۱۰ نفر اشتغال مستقیم می‌کند و سه هزار و ۸۸۰ خانوار از مزایای این طرح‌ها برخوردار می‎‌شوند.

عنایتی با بیان اینکه ۳۴ پروژه آب و خاک با اعتبار ۲۷.۴ میلیارد تومان در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد و ۳ هزار و ۷۴۰ خانوار از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند، ادامه داد: سه پروژه صنعت دام و طیور با اعتبار ۲۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید که با افتتاح این طرح‌ها برای ۱۷ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به افتتاح هفت پروژه صنایع با اعتبار ۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ایجاد اشتغال برای ۶۹ نفر اشاره کرد و گفت: ۵ پروژه باغبانی با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای ۵۴ نفر در ایام الله دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی درباره طرح‌هایی که در ایام الله دهه فجر در بخش کشاورزی مازندران کلنگ‌زنی خواهد شد اشاره کرد و افزود: هفت پروژه با اعتبار ۳۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و پیش‌بینی ایجاد شغل برای ۶۸ نفر از جمله پروژه‌های قابل کلنگ زنی در این ایام است.

عنایتی اظهار کرد: گلخانه گل و گیاه زینتی، سبزی و صیفی، محصولات باغی، پرورش گوزن و بسته‌بندی انواع میوه و سبزیجات منجمد از جمله پروژه‌هایی است که در ایام الله دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود.

وی دهه فجر انقلاب اسلامی را برگ زرین دفتر پر افتخار انقلاب شکوهمند ایران اسلامی ذکر و خاطرنشان کرد: دهه فجر امسال دهه تبیین و آگاهی مردم از خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه در بخش کشاورزی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 999661