vishka
13 دی 1401 - 17:53

نباید طوری حرف بزنیم که گویا پزشکان دنبال کسب درآمد نامشروع هستند

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بعضا مباحثی مطرح می‌شود که ظلم آشکار به پزشکان است و گویا جامعه پزشکی منفعل بوده و پزشکان به دنبال کسب درآمد نامشروع هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن زنگنه در جلسه علنی عصر امروز (سه‌شنبه ۱۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی، گفت: در بررسی طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مباحثی مطرح شد که ظلم آشکار به پزشکان بود.

وی تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که پزشکان روزی از نخبگان کشور بودند و بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون هزینه برای شروع تحصیل یک فرد در رشته پزشکی صرف می‌شود، اما به گونه‌ای برخورد می‌شود که گویا جامعه پزشکی منفعل بوده و پزشکان به دنبال کسب درآمد نامشروع هستند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که تکریم پزشک، تکریم علم است و نباید مشاغل را ناعادلانه با یکدیگر مقایسه کرد. بنده نمی‌توانم از پشت تریبون اعلام کنم که در چند سال گذشته چقدر پزشک از کشور خارج شده است، قطعاً این نوع برخوردها نارواست. اینگونه در اذهان عمومی جامعه نباید القا شود که ما نسبت به نخبگان کشور، پزشکان و اعضای هیأت علمی موضع داریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 952905