vishka
05 بهمن 1401 - 21:18

ایمنی جاده‌ها و راه‌های همدان جزو اولویت‌های اصلی است

استاندار همدان گفت: ایمنی جاده‌ها و راه‌های همدان به دلیل اهمیت و جایگاه خاصی که در بین منطقه غرب کشور دارد جزو اولویت‌های اصلی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، علیرضا قاسمی فرزاد  امروز در کمیسیون ایمنی راه‌های استان همدان، اظهار داشت: یکی از مهم ترین محورهای همدان که باید ایمن شود مسیر دسترسی به غار علیصدر است.

وی با اشاره به اینکه جاده علیصدر مسیر تردد گردشگران و مسافران زیادی است، تاکید کرد: یکی از چالشی‌ترین مشکلات این مسیر تردد خودروهای سنگین و حامل سوخت است که باعث شده جاده علیصدر حادثه آفرین باشد.

استاندار همدان به ایمن شدن جاده علیصدر تاکید ویژه کرد و از مسئولان خواست تا هر چه سریع‌تر در ایمن‌سازی این جاده اقدام کنند.

قاسمی فرزاد همچنین به آمار تصادفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: به منظور کاهش تصادفات نوروزی در محورهای مواصلاتی استان همدان در 30 کیلومتری تمام شهرهای استان استراحتگاه برای مسافران ایجاد خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین تجهیزات جاده‌ای نور و ایجاد روشنایی در شب است از مسئولان خواست تا مشکل روشنایی زیرگذر صالح آباد را هر چه زودتر برطرف کنند.

استاندار همدان همچنین با اشاره به وضعیت آزادراه‌ها و ایمنی در این راه‌ها خاطرنشان کرد: باید ایمنی در آزادراه‌ها در سطح بالایی مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود تا در آینده شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای در آزادراه‌های استان باشیم.

وی ادامه داد: برای زیرساخت‌های راه‌های روستایی و شهری اعتبارات خوبی می‌توان برای استان از محل اعتبارات ملی دریافت کرد که لازم أست به این موضوع مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط توجه ویژه کنند.

استاندار همدان تصریح کرد: ایمنی جاده‌ها و راه‌های همدان به دلیل اهمیت و جایگاه خاصی که در بین منطقه غرب کشور دارد جزو اولویت‌های اصلی قرار گیرد.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: برخی جاده‌های اصلی استان حادثه‌خیز است و نیاز به روکش آسفالت جدی دارد که انتظار می‌رود مسئولان امر با تامین اعتبارات لازم نسبت به این امر اهتمام ویژه‌ای کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 998322