vishka
06 بهمن 1401 - 16:06

رفع مشکل و احیای ۸۱ واحد تولیدی در قزوین/ ایجاد بیش از ۴ هزار فرصت شغلی در سالجاری

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در راستای تحقق دستورات رئیس دستگاه قضا، در سال‌جاری ۴۰ واحد تولیدی رفع مشکل و ۴۱ واحد تولیدی استان قزوین احیا و به چرخه تولید بازگشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از‌ قزوین، علی شعبانی درباره اهم فعالیت‌ها و اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین با بیان اینکه در راستای تاکیدات رئیس دستگاه قضا و حمایت از تولید داخلی، در ۹ ماه گذشته، ۸۲ جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استانی برگزار شده، افزود: در این جلسات ۱۲۸ مصوبه برای حمایت از واحدهای تولیدی ابلاغ و مشکلات ۱۰۶ شرکت بررسی شده است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه با بازشدن درب هر کارخانه‌ و ایجاد فرصت‌های جدید برای اشتغال درب یک زندان بسته می‌شود، گفت: باید بخشنامه ها و قوانین موجود به نفع تولید کنندگان و فعالان اقتصادی تفسیر شود زیرا این کمترین کاری است که برای حفظ تولید کشور می‌توان انجام داد.

وی با بیان اینکه مسئولان استان قزوین امسال در راستای گره‌گشایی و مانع زدایی از مشکلات، با ۵۵ بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی مسائل و مشکلات آنها را به صورت میدانی مورد بررسی قرار داده‌اند، خاطرنشان کرد: این اقدامات در آینده نیز با جدیت دنبال خواهد شد.

شعبانی اعلام کرد: با توجه به مجموع این اقدامات و با پیگیری‌های صورت گرفته، در سال‌جاری ۴۰ واحد تولیدی رفع مشکل و ۴۱ واحد تولیدی استان قزوین نیز احیا و به چرخه تولید بازگشته‌اند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در ادامه با بیان اینکه با حل و فصل مسائل و مشکلات این واحدهای صنعتی و تولیدی، زمینه بازگشت به کار ۵۱ نفر فراهم شد، اظهار کرد: همچنین زمینه جذب و ایجاد اشتغال برای ۴ هزار و ۲۲۲ نفر در استان فراهم شد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین همچنین تاکیدکرد: در سال‌جاری رفع موانع تولید و گره‌گشایی از مشکلات حوزه صنعت و تولید در راستای تحقق شعار سال و سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های قوه قضاییه در این حوزه در دستور کار دادگستری استان قرار دارد و امیدواریم با مجموعه تلاش‌ها و اقدامات تا حد توان شرایط مساعد تری برای تولید فعالان این حوزه فراهم شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 999532